Tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır?
Tesettür abiye seçimi, her kapalı kadın için önemli olan konuların başında gelir. Özel günlerin kurtarıcı parçası olarak değerlendirilen abiyeler, kişinin ten rengine, boy uzunluğuna ve stiline göre değişiklik gösterebilir.

Abiye modelleri, kadınların üzerinde en çok durdukları kıyafet türüdür. Düğün, nişan, kına veya özel davetlerde daha iddialı durmak isteyen kadınlar, alışveriş sitelerinden inceleme yaparken çoğu zaman yanılgı içerisine düşebiliyorlar. Görsellerde mankenlerde gördükleri abiye modelinin kendilerine de yakışacağı algısına kapılarak sipariş ediyorlar. Aslında moda uzmanları bunun tamamen yanlış bir düşünce olduğunu vurguluyorlar.

Tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır

Tesettür abiye seçimi nasıl yapılmalıdır?

  • Boy uzunluğuna göre,
  • Ten rengine göre,
  • Stile göre,
  • Kombin seçeneğine göre.

Yukarıda saydığımız dört madde tesettür abiye seçimi için önemli kurallardır. Mesela bir manken üzerinde gördüğünüz abiye modeli, mankenin boy ölçüsüne göre olduğu için yakışıyor olabilir, ama siz kısa boylu iseniz bunun size yakışacağı düşüncesinden uzak durmanız gerekiyor.

Tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır

Ten rengine göre abiye seçimi de önemli bir detaydır. Açık tenli birine koyu renkler veya tersine koyu tenli birine açık renkli abiyeler biraz zor yakışabilir. Tabi tamamen “yakışmaz” demek doğru değil, kombini güzel şekilde uyarlayabilirseniz gayet yakışır fakat genel olarak ten rengine göre seçim yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır

Stilinize göre tesettür abiye seçimi yapmanız da yine son derece önemli bir konudur. Bazı kadınlar alışveriş yaparken mankenin üzerinde gördüğünü beğenir veya bir arkadaşına yakıştırdığı abiye modelini tercih eder. Ancak bu da yanlış bir tercihtir. Kendi stilinizi yansıtan bir model üzerinde karar vermiyorsanız kesinlikle sonucunun kötü olabileceğini düşünmeniz gerek. Tabi bazen de farklı stiller, farklı insanlara yakışabiliyor bunu da söylemek gerek.

Tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır

Kombin seçeneğine göre abiye seçimi yapmak için en püf noktasıdır diyebilirsiniz. Abiye ayakkabı modelleri, abiye çanta modelleri, abiye eşarp modelleri, abiye şal modelleri gibi bir tercih yapacaksanız, kesinlikle renk uyumuna, model uyumuna dikkat ederek tercihte bulunmanız daha isabetli olacaktır.

Tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır

2018 tesettür abiye modelleri

Tesettür abiye modeli seçiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında kısa ve öz bilgiler verdikten sonra gelelim 2018 tesettür abiye modelleri konusuna. Yeni sezonda hanımların beğenebileceği birbirinden farklı onlarca model internet alışveriş sitelerinde ve mağazalarda kendini göstermeye başladı. Hazır düğün, davet, nişan, kına sezonuna girmişken modelleri inceleyerek kendinize en çok yakıştıracağınız bir model üzerine karar verebilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git