Tesettür Giyimde Puantiye Modası
Gün geçmiyor ki tasarım dünyasının modası değişmesin. Her mevsim, her sezon farklı detayların hayatınıza girdiği bir gerçektir. Bazen bir renk moda olur bazen ise bir kumaş… Bu yazımızda tesettür giyimde puantiyenin yerini vurgulayacağız.

Puantiye, seksenli yıllara ait olan, günümüzde retro modası ile kendisine yeniden önemli bir yer edinmiş olan, büyük ya da küçük beneklerden oluşan bir kumaş desenidir. Her rengi bir başka güzel duran bu kumaş deseni, uyumlu veya zıt renkler ile de bir araya gelmektedir.

Modanın her alanında olduğu gibi tesettür giyimde de puantiyeler geniş bir yer edinmektedir. Elbiselerden eşarplara, tuniklerden feracelere kadar pek çok yerde karşınıza çıkmaktadır.

Tesettür giyimde puantiyeli elbiseler

Puantiye modasında en çok kullanılan iki renk olan lacivert ve beyaz son derece uyumludur.

Görüldüğü üzere puantiye elbiselere son derece yakışmaktadır.

Farklı desenler ile buluşturabileceğiniz puantiyeli elbiseler

Puantiyeli kumaş sadece tek bir kumaştan oluşmak zorunda değildir. Başka desenli bir kumaşla ya da tek renk olan bir kumaş ile de bütünleştirmeniz elbette ki mümkündür. Böylece farklılık yaratmış olur, özgünlüğünüzü konuşturursunuz.

Sadece etek kısmında puantiye kullanılan bu elbise başka bir desenle de hoş bir görüntü sağlamaktadır.

Puantiyenin tunik üzerinde ki hoş görünümü

Tesettür giyime sahip hemen hemen her kadının dolabında bulunan ve kurtarıcı bir parça olan tunikler üzerinde puantiyeler farklılık oluşturmaktadır. Koyu ya da açık renk ile de uyumlu olan bu kumaş deseni mutlaka tunikleriniz üzerinde de kullanmalısınız.

Puantiyeli tuniği kemer ile de birleştiren bu model, oldukça şık bir modeldir.

Tuniklerinizde puantiye modasını sürdürmeli, kombinlerinizde tercih etmelisiniz.

Puantiyenin hem spor hem de şık bir kombine uygun olan ender kumaş desenlerinden olduğunu unutmadan, galerimizden farklı kombinlere ulaşabilirsiniz.Sayfa başına git