Tesettürlü Sünnet Annesi Abiye Modelleri
Düğün öncesi   tatlı yorucu telaşlar ile başlar ta ki düğün saatine kadar. Güzel tatlı koşuşturma ile düğün mekanında son bulur. Düğün yapılacak mekanda düğün sahipleri yorucu hazırlıkların dışında farklı alanda farklı konsepte düğün bitene kadar koşuşturmaları devam eder.

Asıl yorucu olan düğün mekanı dediklerini duyar gibi oluruz. Çünkü davetlileri şık konsepte uygun en güzel şekilde karşılarken aynı zamanda mütevaziliğini yüzünde belirlenen tebessümü eksiksiz konuklarını ağırlamaya çalışır.  Davetliler bundan memnun olarak düğün merasimi devam eder. Düğünler de ilk akla gelen gelin damat ardından iki aille gelinin aillesi damadın aillesi misafirlere   iki aille ev sahipliği yapar. Fakat sünnet düğünleri için bu geçerli değil. Sadece sünnet olan çocuğun annesi babası düğüne hakim olan kişilerdir. Aile yakınları ise buna amcalar, dedeler, teyzeler devam eder gider.

İşte buradaki ayrıcalık sünnet annesine düğünün bütün yükümlülüğü düşer. Mekanın en ince detayına kadar kusursuz olacak. Maddi imkanları ile çok sevdiği oğlunun ilerde güzel hatıralar bırakacak sünnet çocuğu büyüdüğünde çocuklarına albümünü  açtığında  benim sünnet düğünüme ait  resimlerim gururla hatıra resimleri beraber bakıp  anlatacak.  Anne  tüm bunları düşünerek hazırlıklarını yapar.

Hazırlıkları bitirmiştir.  sıra kendisine gelir. Sünnet düğünlerinde asıl baş rol  olan kişi  sünnet annesi olur. İlk akla sünnet annesi ne giyer? sorusu gelir  giydiği kıyafet ayakkabısı çanta o güne özel takıları bütünleştirerek anne elbisesine  en şık zarif konsepti tamamlar.

Tesettürlü bayanlar için en ince detay abiye  türban giyeceği elbiseye uygun olması çok önemli. Abiye eşarp bulmak zor giyeceği elbise rengini yakalaması gerekiyor aynı rengi bulması şansına kalmış

sünnet annesine önerimiz şu olur özel tasarladığı sünnet annesi elbise modeli kumaşından kullanacağı türban için    fazla alır bunu türban olarak kullanır elbise renginin dışına çıkmadan şık durur sünnet annesinin elbisesi bol işlemeli danteli ise aynı kumaşı kullanması türbana yakışmaz ipekli şifon kullanır yine sünnet annesi kıyafetinin rengine uygun olması daha doğru olur.

sünnet annesi uçuşan elbise modelini tercih etmeli dar vücuda yapışan modeli kapalı bayan sünnet düğününe uygun olamıyacağı gibi rahatlığı da  önemli.

çünkü gün sünnet annesinin günü gelin edasında olmalı kendi düğününü çağrıştırmalı giydiği elbise krem rengi veya beyaz olmalı ki  sünnet annesi  gelinliğinin  havasını vermeli düğün annesi kendini gelin gibi hisetmeli.

Elbisesini dökümlü kumaşlardan elde etmeli sünnet annesi krem elbise mi giyer beyaz elbise mi giyer? kendi kanımca açık renkler üzerine özdeştik  eskilerden beyaz ve  krem rengin dışına çıkılmazdı.

Moda tasarımcıları bu altın kuralı bozdular koyu renkler pastel tonları  sünnet annelerine sunuluyor ama yine biz altın kuralı bozmıyalım derim amaç gelin gibi olmaksa beyaz krem renklerin üzerinde oynayalım derim. Açık pembe, pudra , ekru, kırık beyaz,  su yeşili gibi renkler farklı  değişik işleme detaylarını dantel üzerine sade ve asaleti ele alarak  sünnet annesine daha yakışacağını düşünüyoruz.

Daha fazla zamanınızı almadan, moda tasarımcılarının siz değerli sünnet anneleri için tasarladıkları abiye elbise modelleri konusunun görsellerine göz atalım.

Etiketler:Sayfa başına git