Yaz makyajı nasıl yapılır
 Artık gerçek bir savaş boyası değil belki ama yine de güzellik vurgulamak amacı ile yapılan makyaj kadınların en büyük silahıdır. Ancak deniz, kum, güneş ve elbette terleten sıcaklar yüzünden yaz aylarında makyaj doğru uygulanmadığı takdirde avantaj yerine kısa sürede dezavantaja dönüşebilir.

Bedenin sınırlarının zorlandığı yaz mevsiminde yaz makyajı tekniklerini öğrenerek kusursuz bir görünüme kavuşmak ise çok zor değil.

Yaz makyajı nasıl olmalı

Güneşin etkilerinin en yüksek seviyede olduğu yaz aylarında makyajdan önce cilt bakımına daha fazla önem vermelisiniz. Fazla güneşte kalmak cildin kurumasına ve erken yaşlanmasına sebebiyet vereceği için öncelikle koruyucu kremlerinizi ve daha sonra iyi bir nemlendiriciyi çantanızdan eksik etmeyin. Cildin temiz ve iyi nemlendirilmiş olması makyaj malzemesi kalitesi sorununu bir nebze olsun azaltır. Peki, yaz makyajı nasıl olmalı? Yazın yapılan makyajın tıpkı yazlık giysiler gibi hafif olmasına özen göstermeli ve hatta bu mevsimde fondöten gibi ağır ve kremsi ürünleri bir süre kullanmayı bırakmalısınız.

yaz makyajı nasıl yapılır

Bunun yerine cilt kusurlarınızı kapatmak için BB kremler ya da toz pudralar tercih edebilirsiniz. Yaz makyajının sağlık ve bakım ile ilgili kısmını bir kenara bırakırsak bu mevsimde malzeme seçiminde daha özgür ve cesur olmaya izniniz olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Rimel, allık ve ruj gibi temel ürünler ile kolayca uygulayabileceğiniz makyajınızda canlı ve parlak renkler yine yazın armağanı olan bronz ten üzerinde harikalar yaratacaktır. Sezonun renkleri arasında öne çıkan turuncuyu her yaz sezonun rengi pembeye alternatif olarak kullanmanızı öneririz.

gece makyajı nasıl yapılır

Gece makyajı nasıl yapılır?

Özel gecelerin ve davetlerin sıklaştığı yaz mevsiminde gece makyajı yaparken de kışın soğuk ve mat renkleri yerine daha sıcak, canlı ve parlak renkleri tercih ederek yazın ışıltısını makyajınıza taşıyabilirsiniz. Gece makyajı nasıl yapılır sorusuna gelince; bu tabi ki tercihe göre değişebilir. Fakat günlük makyajın aksine fondötenleri, kapatıcıları, allıkları, eyelinerları ve gölgeli göz makyajını çok rahat kullanabilirsiniz.Sayfa başına git